Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Фільтри для допуску справ до Верховного Суду, оновлення суддівського корпусу, ЄСІТС: судова і правоохоронна реформи потрапили у затверджену Президентом України Річну національну програму під егідою Комісії Україна — НАТО на 2020 рік.
26 травня Президент Володимир Зеленський підписав Указ «Про Річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2020 рік».
Зокрема, серед пріоретних завдань - «СТРАТЕГІЧНА МЕТА 1.4. Діяльність судових, правоохоронних органів і кримінально-виконавчих установ ґрунтується на принципах верховенства права».
«Ціль 1.4.1. Незалежна, ефективна, доступна та відповідальна судова влада, якій довіряє суспільство
З метою досягнення вказаної цілі визначено очікувані результати до кінця 2025 року.
1.4.1.1. Судові справи розглядаються в розумні строки, за принципом гласності і відкритості судового процесу та з використанням сучасних технічних засобів, що досягається виконанням таких пріоритетних завдань:
а) упровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (кінцевий термін виконання – 2025 рік);
б) запровадження медіації як позасудової процедури врегулювання конфлікту (спору) (кінцевий термін виконання – 2025 рік);
в) забезпечення повноцінної діяльності Служби судової охорони (кінцевий термін виконання – 2022 рік);
г) встановлення критеріїв допуску справ у Верховний Суд (кінцевий термін виконання – 2025 рік).
1.4.1.2. Оновлено суддівський корпус та впроваджено нові механізми для стимулювання доброчесної поведінки суддів, що досягається виконанням таких пріоритетних завдань:
а) забезпечення початку діяльності окружних судів (кінцевий термін виконання – 2020 рік);
б) забезпечення повноцінної діяльності Вищого антикорупційного суду (кінцевий термін виконання – 2020 рік);
в) забезпечення повноцінної діяльності Служби судової охорони (кінцевий термін виконання – 2022 рік);
г) забезпечення достатнього фінансового забезпечення суддів та діяльності судів (кінцевий термін виконання – 2025 рік);
ґ) надання громадянам доступу до інформації про гендерні статистичні показники кадрового складу апеляційних та місцевих судів України, Державної судової адміністрації України та її територіальних управлінь (кінцевий термін виконання – 2025 рік).
1.4.1.3. Правосуддя в Україні є доступним для кожного громадянина, що досягається виконанням пріоритетного завдання зі здійснення постійної комунікації судів із громадянським суспільством (термін виконання – постійно).
1.4.1.4. Достатній рівень довіри суспільства до судової влади, що досягається виконанням таких пріоритетних завдань:
а) забезпечення організації отримання постійного зворотного зв'язку від учасників судового процесу (кінцевий термін виконання – 2025 рік);
б) врахування частки скасованих рішень під час кваліфікаційного оцінювання суддів (термін виконання – постійно);
в) здійснення інформування громадськості про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності (термін виконання – постійно);
г) запровадження ефективних механізмів виконання судових рішень (кінцевий термін виконання – 2025 рік).
Також в програмі передбачено:
«1.2.1.2. Ефективна система судочинства забезпечує невідворотність покарання за корупційні правопорушення, що досягається виконанням таких пріоритетних завдань:
а) удосконалення національного законодавства у сфері притягнення до відповідальності за корупційні правопорушення з урахуванням міжнародних стандартів (кінцевий термін виконання – 2025 рік);
б) забезпечення активного використання посадовими особами наявних механізмів протидії корупції (кінцевий термін виконання – 2025 рік);
в) забезпечення відповідності системи внутрішнього контролю міжнародним стандартам (кінцевий термін виконання – 2025 рік);
г) забезпечення укомплектування системи антикорупційного судочинства професійними кадрами, функціонування її на засадах верховенства права, права кожного на справедливий суд (кінцевий термін виконання – 2025 рік)».