flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

«Адміністративники» просять не зменшувати видатків на 2014 рік та забезпечити незалежність

22 квітня 2014, 09:54

          Сьогодні деякі адмінсуди не мають коштів на відправлення кореспонденції, не можуть своєчасно повідомити сторони про розгляд справ. У Луганському окружному адмінсуді середній заробіток працівника апарату суду становить близько 3 тис. грн., тоді як у Львівському ОАС — лише 1,3 тис. «Адміністративники» просять ДСАУ виправити цей нерівномірний розподіл коштів, а парламент та Уряд — не зменшувати видатків у поточному році.

28 березня відбулося засідання Ради суддів адміністративних судів. Члени РСАС прийняли рішення звернутися до Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра щодо забезпечення незалежності суддів. За словами очільника РСАС Миколи Кобилянського, у зверненні викладено позицію «адміністративників» стосовно законодавчих ініціатив про процедуру проведення спеціальної перевірки суддів.

Позицію РСАС підтримав Голова Верховного Суду Ярослав Романюк, який був присутній на засіданні. Він висловив свою думку стосовно прийнятого парламентом у першому читанні законопроекту «Про відновлення довіри до судової влади». За словами Я.Романюка, відновлювати довіру до суддів, безумовно, потрібно, але виключно в законний спосіб та у відповідності до міжнародних стандартів, неухильно дотримуючись законодавчо визначених процедур притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності та звільнення. На його думку, проведення перевірки суддів із політичних підстав може завдати більше шкоди, ніж принести користі, адже можуть бути підірвані основи незалежності судової влади.

Крім цього, РСАС вирішила звернутися до ВС щодо конституційності закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань судоустрою та статусу суддів» від 23.02.2014. На думку членів органу суддівського самоврядування, віднесення вирішення кадрових питань стосовно суддів виключно до компетенції ВР суперечить європейським стандартам і ставить під загрозу об’єктивний, професійний та позаполітичний підбір суддівських кадрів.

Окремим питанням порядку денного стало обговорення стану фінансового забезпечення адмінсудів. За словами члена РСАС, секретаря третьої судової палати Вищого адміністративного суду Валентини Ємельянової, після прийняття 27 березня змін до держбюджету видатки на адмінсуди значно скоротилися.

За її словами, оскільки фінансування адмінсудів і раніше не було достатнім, нині ситуація може стати вкрай критичною. «Вже сьогодні деякі суди не мають коштів на відправлення кореспонденції, не можуть своєчасно повідомити сторони про розгляд справ. За таких умов розраховувати на задоволення роботою судів з боку громадськості не варто», — зауважила В.Ємельянова.

Обговорюючи це питання, члени ради порушили проблему нерівномірності розподілу коштів між різними окружними та апеляційними адмінсудами. Так, за словами начальника фінансово-економічного управління ВАС Тетяни Щавінської, сьогодні спостерігається суттєвий дисбаланс у розмірі середньої заробітної плати працівників адмінсудів по регіонах

України. Так, за її словами, у Луганському окружному адмінсуді середній заробіток працівника апарату суду становить близько 3 тис. грн., тоді як у Львівському окружному адмінсуді — лише 1,3 тис. Така сама ситуація спостерігається і в апеляційних адмінсудах: у Донецьку працівники апарату суду отри­мують у середньому 4800 грн., а, наприклад, у Вінниці — 2100 грн.

Розглянувши це питання, РСАС доручила Державній судовій адміністрації, як головному розпоряднику коштів, що виділяються окружним та апеляційним адмінсудам, ужити всіх необхідних заходів для рівномірного розподілу коштів між усіма адмінсудами. Крім цього, рада вирішила доручити ДСАУ звернутися до Уряду, а також окремо підготувати звернення РСАС до Кабінету Міністрів із проханням не зменшувати видатків для адмінсудів у поточному році.

 

 

 

Газета «Закон і Бізнес» №14 (1156) 04.04—10.04.2014