flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Представники ДСА України, у статусі викладачів, взяли участь у навчаннях для працівників апаратів судів та органів системи правосуддя, відповідальних за ведення військового обліку

23 жовтня 2024, 11:35

“Військовий облік в судах та державних органах системи правосуддя” – навчальний онлайн-курс для працівників апаратів судів та органів системи правосуддя, відповідальних за ведення військового обліку. Програма навчань погоджена з Генеральним штабом Збройних сил України. Курс організовано Національною школою суддів України у співпраці з Державною судовою адміністрацією України, Міністерством економіки України, Національним агентством з питань державної служби України, Службою судової охорони, Вищим  антикорупційним судом, Київським міським територіальним центром комплектування  та соціальної підтримки. До участі в курсі, у якості викладачів, було долучено високопрофесійних фахівців з вищезгаданих установ, аби слухачі змогли отримати важливо необхідні знання для здійснення військового обліку в судах, державних органах системи правосуддя та підвищити свій рівень кваліфікації. Навчання тривали 14–18 жовтня 2024 року.

 

Від Державної судової адміністрації України до викладання тематики “Військовий облік в судах та державних органах системи правосуддя” було запрошено: завідувача сектору з питань мобілізаційної роботи Сергія Каземірова, начальника юридичного управління Тетяну Опанасюк, начальника управління з питань персоналу Олега Дробинського, головного спеціаліста сектору з питань мобілізаційної роботи Наталію Похилу. У ході навчання вони презентували свої матеріали та надали відповіді на усі запитання слухачів курсу.

 

 

Викладачі від ДСА України детально ознайомили авдиторію із загальними положеннями про військовий обов’язок і військову службу. В контексті теми відбулося обговорення питань: прийняття на роботу призовників, військовозобов’язаних та резервістів; військовий облік жінок у судах; персональний військовий облік (списки персонального військового обліку, відомості оперативного обліку працівників системи правосуддя).
Також уваги було приділено питанням контролю за дотриманням порядку та правил військового обліку, перевірці його стану; відповідальності за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

 

«Кожен працівник, на якого покладено обов'язок ведення військового обліку в системі правосуддя, зобов'язаний бути обізнаним у темі відповідальності за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Він повинен знати про особливості юридичної кваліфікації порушень, розмір та порядок накладення штрафів, а також – орієнтуватися у змінах до чинного законодавства. І саме співпраця з Національною школою суддів України надала можливість розкрити на професійному рівні ці важливі питання та фахово їх обговорити з працівниками апаратів судів і органів системи правосуддя, відповідальних за ведення військового обліку», – зазначила начальник юридичного управління Державної судової адміністрації України Тетяна Опанасюк.

 

 

Як повідомили в Національній школі суддів України, слухачі навчального курсу здобули необхідний обсяг знань для успішного здійснення військового обліку в судах та державних органах системи правосуддя. Загалом у навчальному заході взяли участь 370 зареєстрованих учасників. Більшість з них успішно завершили підготовку та отримали сертифікати Національної школи суддів України.

Підготовлено за інформацією Національної школи суддів України