Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Суддя, який має стаж роботи на посаді не менше двадцяти років, має право подати заяву про відставку. Водночас законом «Про судоустрій і статус суддів» чітко визначені посади, робота на яких зараховується до стажу.
Відповідно до частини першої статті 116 закону «Про судоустрій і статус суддів» суддя, який має стаж роботи на посаді судді не менше двадцяти років, що визначається згідно зі статтею 137 Закону, має право подати заяву про відставку.
Стаття 137 регламентує, що до стажу роботи на посаді судді зараховується робота на посаді:
1) судді судів України, арбітра (судді) арбітражних судів України, державного арбітра колишнього Державного арбітражу України, арбітра відомчих арбітражів України, судді Конституційного Суду України;
2) члена Вищої ради правосуддя, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
3) судді в судах та арбітрів у державному і відомчому арбітражах колишнього СРСР та республік, що входили до його складу.
Суддя також має право у будь-який час перебування на посаді незалежно від мотивів подати заяву про звільнення з посади за власним бажанням.
Заява про відставку чи звільнення з посади за власним бажанням подається суддею до Вищої ради правосуддя:
- зразок заяви судді про звільнення з посади у відставку;
- зразок заяви судді про звільнення з посади за власним бажанням.
З метою оперативного опрацювання та розгляду заяв суддів про звільнення у відставку чи за власним бажанням ВРП рекомендує надавати такі документи:
- копію паспорта громадянина України;
- копію трудової книжки;
- копії актів про призначення, обрання та переведення судді на посаду.
До заяви про звільнення у відставку доцільно додати біографічну довідку судді (зразок), копію диплома про вищу освіту, копію послужного списку (за наявності), копію військового квитка (за наявності).
Копії документів мають бути засвідчені підписом посадової особи кадрової служби чи керівника апарату суду і скріплені відбитком печатки суду. Копії документів, які складаються з кількох сторінок, прошиваються та нумеруються.
Згідно інформації, що розміщена 13.05.2017 р. на сайті zib.com.ua
(http://zib.com.ua/ua/128712-zvilnennya_suddi_u_vidstavku_rozyasnila_vrp.html)