flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

АНАЛІЗ обліково-статистичної роботи в територіальному управлінні Державної судової адміністрації України у Чернігівській області та районних, міськрайонних судах області за 2013 рік

Аналіз обліково-статистичної роботи

в територіальному управлінні Державної судової адміністрації України

у Чернігівській області та місцевих загальних судах за 2013 рік

 

 Відповідно до Положення про територіальні управління Державної судової адміністрації України, на виконання завдання ДСА України та плану роботи територіального управління Державної судової адміністрації у Чернігівській області, проаналізовано стан організації ведення обліково-статистичної роботи в територіальному управлінні та районних, міськрайонних судах області за 2013 рік.

Основними напрямками з питань ведення обліково-статистичної роботи в зазначеному періоді були складання річного, піврічного та квартальних статистичних звітів, підготовка та складання річних статистичних звітів, здійснення аналізу організації діяльності судів, вивчення стану ведення діловодства та судової статистики у районних, міськрайонних судах.

  З метою виконання п. 2.2 рішення колегії Державної судової адміністрації України  від 11 жовтня 2007 року № 6/3 та  на виконання плану роботи на 2013 рік, територіальним управлінням проведено перевірку ведення первинного обліку справ, якості складання звітності, планування роботи, формування справ за номенклатурою в Варвинському, Менському, Новгород-Сіверському, Семенівському, Чернігівському районних, Ніжинському та Прилуцькому міськрайонних судах.

Під час проведення вивчень стану організації роботи судів основна увага акцентувалась на організації роботи канцелярії судів, веденні первинного обліку, стану обліково-статистичної роботи та питаннях ведення загального діловодства.

Протягом зазначеного періоду також проводились заходи з методично-навчальної роботи. Зокрема, спеціалістами сектору постійно надавалися методичні рекомендації працівникам апаратів судів щодо ведення діловодства, порядку заповнення документів первинного обліку справ і матеріалів у судах, складання і подання звітів про стан розгляду справ і матеріалів, з питань роботи з програмно-технологічними засобами обробки первинних документів обліку і звітів. Вказані заходи містять постійний та необхідний характер, так як професійний рівень працівників апарату судів, в першу чергу, впливає на якість складених звітів про стан здійснення правосуддя.

На протязі 2013 року сектором  проводилась наступна аналітична робота:

- підготовлено порівняльні аналітичні таблиці про стан здійснення правосуддя, роботу судів та суддів (навантаження) в розрізі районних, міськрайонних судів області за 2011 - 2012 рік та за І півріччя 2012 - І півріччя 2013 років;

- здійснено порівняльний огляд даних щодо стану здійснення правосуддя місцевими загальними судами Чернігівської області у 2011 - 2012 роках та І півріччі 2012 - І півріччі 2013 роках;

- підготовлено аналіз обліково-статистичної роботи в територіальному управлінні та місцевих загальних судах області у 2012 році, І кварталі 2013 та І півріччі 2013 років.

За І квартал та І півріччя поточного року проводилась робота щодо здійснення перевірок стану повноти направлення місцевими загальними судами довідок за формою № 6 «Про наслідки розгляду кримінальної справи судом» до органів, які проводили досудове слідство. За результатами проведеної роботи були направлені відповідні реагування на адресу місцевих загальних судів та правоохоронних органів області.

Протягом 2013 року надавалась інформація на запити про розгляд місцевими судами справ за певними показниками: Чернігівській обласній державній адміністрації, прокуратурі області, Деснянській прокуратурі з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері, відділу Державтоінспекції УМВС України в Чернігівській області, Управлінню УМВС у Чернігівській області, тощо.

  Під час проведення спроб створити  звітність в автоматичному режимі в  комп’ютерній програмі «Д-3» залишилися наступні проблеми:

·       невірне заповнення документів первинного обліку справ і матеріалів (що мало місце і як за вини працівників суду, так і через недосконалість самого програмного забезпечення); 

·       проблеми щодо обліку залишків;

·       відсутність інструкції або методичних рекомендацій для заповнення звіту за формою 1-1 «Звіт судів першої інстанції про розгляд матеріалів кримінального провадження» та ін.

         Але необхідно зазначити, що робота по вказаному напрямку зазнала позитивних змін. Разом з тим, найвагомішою проблемою залишається некоректна робота програми в частині автоматичного формування звітності.

  На якість формування звітності також мали вплив наступні чинники:

·       подекуди недостатній професійний рівень комп’ютерних знань працівників апаратів судів, незнання діючого законодавства та інструктивно-методологічних матеріалів, що надавались ДСА України та територіальним управлінням;

·       значна плинність кадрів в місцевих загальних судах області, що спричинено невідповідністю рівня оплати праці за такого обсягу роботи та необхідної кваліфікації виконуваних завдань.

         Однією з основних проблем, через відсутність належного фінансування залишається незадовільний стан забезпечення судів комп’ютерною технікою, що відповідала б сучасним програмним вимогам.